Kucyki i końskie ogony. Najmodniejsze fryzury tego lata

Elegancka, a jednocześnie prosta. Idealnie nadaje się na każdą okazję: do pracy, na jogging, imprezę, a nawet wesele. Świetnie sprawdzi się podczas gorących dni, kiedy potrzebujesz ochłody. Zobacz, jak zrobić najmodniejsze kucyki i jakich kosmetyków użyć do stylizacji.

Kucyk kiedyś i dziś

Końskie ogony i kucyki były bardzo popularne już kilka tysięcy lat temu. Taką fryzurę nosili tylko mężczyźni. Upinali włosy wysoko na głowie lub u podstawy karku, by pasemka nie przeszkadzały im np. w walce. Kilkadziesiąt lat temu końce kucyków podkręcało się, a całą fryzurę uzupełniało grzywką. Modne były także tapirowane i mocno polakierowane końskie ogony. W obecnych czasach kucyki noszą przeważnie panie; panowie wolą krótsze włosy (zdarzają się jednak wyjątki). Końskie ogony nie muszą być idealnie zaczesane i wygładzone. Wystające kosmyki wyglądają równie uroczo i dziewczęco.

Elegancki ogonek

Jeżeli nie lubisz, kiedy wzdłuż twarzy zwisają ci pojedyncze pasemka i swobodnie falują na wietrze, użyj produktów do stylizacji. Wypróbuj pianki, lakiery, żele lub olejki. Te produkty doskonale zdyscyplinują kosmyki i ujarzmią baby hair. Dodatkowo włosom zapewnią połysk i sprawią, że fryzura będzie niezwykle elegancka. Jeżeli taki kucyk ozdobisz spinką lub opaską, stworzysz piękne uczesanie na ślub.

Jak zrobić koński ogon idealny na wieczorne przyjęcie? Na czyste i wilgotne włosy zaaplikuj kosmetyk stylizujący. Pasemka podsusz, zaczesz do tyłu i zwiąż wstążką. Włosy zbierz na czubku głowy lub tuż nad karkiem. Gumkę możesz ukryć pod jednym z pasemek, wyciągniętym z fryzury, owiniętym wokół kucyka i zabezpieczonym wsuwką. Całość spryskaj lakierem, a końcówkę końskiego ogona – wygładzającym produktem; potem potraktuj prostownicą. Równie dobrze pasemka możesz podkręcić lokówką.

Dziewczęcy kucyk

Drugą wersją końskiego ogona jest nieco nonszalancka fryzura w stylu artystycznego nieładu. Niedbale związany kucyk z wypuszczonymi kosmykami, które zwisają przy twarzy, świetnie sprawdzi się na wakacyjnej imprezie pod gołym niebem lub na randce. Polubią go także dziewczyny, które ubierają się w stylu boho. Jeżeli masz cieniowane włosy i podczas wiązania końskiego ogona kilka kosmyków „wychodzi” spod gumki, nie próbuj ich podpinać, lecz zostaw je, by swobodnie falowały wokół twarzy.

Jak zrobić taką niedbałą fryzurę? Pozwól wyschnąć włosom w naturalny sposób lub zaaplikuj na nie piankę i wysusz za pomocą dyfuzora. Dzięki temu zyskają bardziej naturalny wygląd. Następnie zbierz je tuż nad karkiem lub zaczesz na boku głowy. Pamiętaj, żeby wypuścić kilka pasemek przy czole, uszach lub z tyłu głowy. Włosy zwiąż wstążką, która będzie nawiązywała do stylu boho. We fryzurę wepnij kwiaty, rzemyki lub pióra.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *