Jaki rodzaj loków będzie odpowiedni dla Twoich włosów? Rodzaje loków a typ włosów

Masz proste włosy i potrzebujesz odmiany? Nie ma sprawy – wystarczy je pokręcić. Jeżeli nie wiesz, jaki efekt chciałabyś uzyskać, dowiedz się, jaki rodzaj loków będzie odpowiedni dla Twoich włosów.

Rodzaje loków a typ włosów

Włosy wywinięte

Fryzura, która polega na wywinięciu końcówek włosów na zewnątrz, znowu jest modna. Aby wywinąć włosy, nakręcaj je na okrągłą szczotkę i pozwól, aby same się ułożyły – nie wszystkie muszą wywijać się w tym samym kierunku. Ta fryzura dodaje włosom objętości, dlatego jest dedykowana kobietom o cienkich włosach. Żeby efekt był widoczny, włosy powinny sięgać do ramion i być proste (lub wyprostowane).

Fale

Aby mieć fale, wystarczą grube wałki lub lokówka o większej średnicy. Jest to idealna fryzura dla kobiet o grubych włosach. Najlepiej, gdyby były naturalnie kręcone.

Loki typu pierścionki

Loki pierścionki skutecznie zakamuflują rozdwojone końcówki, dlatego są dobrym rozwiązaniem dla zabieganych pań, które nie mają czasu na wizytę u fryzjera. Jeżeli Twoje włosy są długie, możesz zakręcić same końcówki lub całe włosy, a jeśli masz włosy do brody lub krótsze, zakręć je na całej długości. Loki typu pierścionki będą najłatwiejsze do wystylizowania na średniej grubości włosach prostych lub falowanych. Jeżeli Twoje włosy są gęste, również możesz cieszyć się tą fryzurą, ale pod warunkiem, że utrwalisz ją mocnym lakierem do włosów.

Spiralne loki

Spiralne loki optycznie poszerzają owal twarzy, dlatego najlepiej prezentują się przy szczupłych twarzach. Jeżeli Twoje włosy są kręcone, wystarczy, że podkreślisz lokówką pojedyncze pasma. Żeby uzyskać efekt spiralnych loków na włosach prostych i sztywnych, trzeba się napracować.

Duże loki

Duże loki o skręcie poziomym nadają odpowiednie proporcje twarzom kanciastym i pociągłym. Duże loki łatwo stworzyć na włosach zarówno prostych, jak i falowanych, za to aby wystylizować naturalnie drobne loczki, trzeba najpierw je rozprostować, a dopiero później nadać im kształt dużych loków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *