Jak przygotować się do imprezy? Pielęgnacyjny kalendarz

Bywają takie okazje, kiedy chcemy wyglądać jak milion dolarów – bal, bankiet, wesele, ważne wystąpienie. Jak przygotować do tego swoją skórę? Wystarczy odpowiednio wcześnie wprowadzić w życie harmonogram pielęgnacji i skorzystać z kilku zabiegów.

Kiedy szykujemy się do ważnego wyjścia, często poświęcamy sobie czas wyłącznie dzień przed lub tego samego dnia. Jednak to nie zawsze wystarcza. Warto pomyśleć o swoim wyglądzie nawet na miesiąc przed planowaną imprezą, aby w tym konkretnym dniu nie musieć walczyć z niechcianymi niespodziankami na skórze. Wygląd skóry zależy bowiem od jej zdrowia, czyli tego, co dzieje się w jej wnętrzu.

Jak przygotować się do ważnej imprezy?

Zastanów się, ile czasu zostało do tego ważnego dnia i zaplanuj własny harmonogram pielęgnacji. Pomyśl, które zabiegi urodowe mogłyby pomóc ci w uporaniu się z problemami twojej skóry, a następnie wpisz je w kalendarz. Pamiętaj, że rekonwalescencja po niektórych zabiegach kosmetycznych może trwać nawet 2-3 tygodnie. Jednak efekty są tego warte!

KALENDARZ PIELĘGNACJI PRZED IMPREZĄ

Etap 1. Miesiąc przed imprezą

Przygotowania do ważnego dnia warto zacząć już miesiąc przed nim, o ile znamy datę z tak dużym wyprzedzeniem. W tym czasie można wykonać profesjonalne zabiegi na twarz, dzięki którym pobudzimy regenerację skóry, odmłodzimy ją i odżywimy. Polecany zabieg to mezoterapia, który polega na dostarczeniu do głębokich warstw skóry mieszanki składników odżywczych: witamin, aminokwasów, peptydów i innych mikroelementów. Robi się to, aby zrewitalizować skórę, co dzieje się nie tylko za sprawą tych substancji, ale również mikronakłuć – pobudzają one proces samoregeneracji skóry i pobudzają odnowę komórkową. Okres rekonwalescencji po tym zabiegu wynosi mniej więcej trzy tygodnie, więc warto zaplanować ten zabieg zawczasu.

Etap 2. Dwa tygodnie przed imprezą

Na dwa tygodnie przed imprezą warto znaleźć czas na pozbycie się ewentualnych niedoskonałości. Niektóre z nich mogą zniknąć po mezoterapii, ale część może się zachować. Jeśli mamy problem z pękającymi naczynkami, trądzikiem, przebarwieniami albo cieniami pod oczami, może udać się do kosmetyczki na zabieg laserem lub wprowadzić do swojej codziennej pielęgnacji odpowiednie, skoncentrowane kosmetyki. Dwa tygodnie to optymalny czas, aby mogły zadziałać i ujednolicić cerę.

To również świetny moment na wizytę u fryzjera – przyda się delikatne odświeżenie koloru i przycięcie włosów, aby nadać fryzurze odpowiedni kształt i ułatwić jej ułożenie w dniu imprezy. To szczególnie ważne, zwłaszcza gdy dawno nie poświęcałyśmy czasu swoim włosom. Dwa tygodnie to wystarczający czas, żeby włosy nabrały naturalności po koloryzacji i cięciu i wystarczający czas, żeby naprawić ewentualne błędy fryzjerskie.

Etap 3. Tydzień przed imprezą

Ostatni tydzień przed imprezą to najlepsza pora na zaplanowanie dogłębnego oczyszczania i odżywiania. Warto zastosować peeling (najlepiej enzymatyczny) oraz saunę parową – oba te zabiegi można wykonać zarówno na skórze głowy, jak i na twarzy. Pierwszy zawsze powinien być peeling, który oczyści nie tylko z martwego naskórka, ale też zanieczyszczeń, resztek kosmetyków oraz toksyn. Taki peeling enzymatycznych przygotowuje cerę oraz skalp na przyjęcie dużej dawki składników odżywczych, które najlepiej wchłaniają się, kiedy działamy na nie temperaturą i wilgocią. Właśnie dlatego sauna parowa to świetny sposób na rewitalizację przed ważnym dniem.

Etap 4. Dzień przed imprezą

Wieczorem w przededniu imprezy warto postawić na relaks, bo tylko wypoczęta skóra będzie wyglądała zdrowo, rześko i naprawdę pięknie. Warto zrobić sobie maseczkę łagodzącą napięcie i odżywiającą – zarówno na twarz, jak i włosy, stopy, dłonie. Sprawdzi się też kąpiel relaksacyjna z dodatkiem ziół i olejków, czyli domowe SPA. Wszystko po to, żeby skóra była dobrze nawilżona, odżywiona i odprężona kolejnego dnia.

Ważne! Jeśli planujesz mieć upięte włosy, umyj je dzień przed imprezą, ponieważ świeże nie będą podatne na stylizowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *