Jak poprawnie prostować włosy prostownicą?

Dlaczego jest tak, że dziewczyny z prostymi włosami chciałyby mieć loczki, a dziewczyny z kręconymi włosami chciałyby mieć proste pasemka? Cóż, kobiet nigdy nie zrozumiesz. Ale poznać możesz zasady poprawnego prostowania włosów za pomocą prostownicy.

Przed rozpoczęciem prostowania włosów zastosuj koniecznie kosmetyki zabezpieczające przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury. Używaj na przykład pianek, które chronią fryzurę przed temperaturą 170 stopni Celsjusza. Nie nakładaj zbyt dużej ilości produktu, bo możesz niepotrzebnie zwilżyć włosy. A mokrych włosów pod żadnym pozorem nie wolno prostować – mogłabyś je w ten sposób przesuszyć, a nawet spalić.

Aby wyprostować włosy, nie musisz podkręcać temperatury na maksa. Wystarczy około 180 stopni Celsjusza. Im wyższa temperatura, tym szybciej z pasemek paruje woda, a wraz z nią keratyna. Suche włosy wyglądają nieładnie, są bardziej podatne na uszkodzenia, końcówki rozdwajają się, a włosy łamią i wypadają.

Nie przesadzaj z prostowaniem. Włosy nie muszą być idealnie proste i równiutkie. Podobno bardzo proste włosy postarzają. Wystarczy, że prostownicą nadasz fryzurze odpowiedni kształt. Jeżeli chcesz osiągnąć efekt prostych włosów, przytrzymaj urządzenie na pasemkach przez odpowiedni (ale niezbyt długi) czas.

Prostowanie loków to poważny błąd. Najpierw umyj pasemka, wysusz lub pozwól im wyschnąć samodzielnie, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami opisanymi powyżej. Jeżeli nie masz czasu na mycie głowy, dokładnie rozczesz włosy. Podczas prostowania nie zatrzymuj się w połowie pasemek, ponieważ w ten sposób wydzielisz granicę między prostymi włosami a lokami.

Do prostowania wydzielaj małe pasemka. W ten sposób wszystkie twoje włosy będą gładkie i proste. Jeżeli wkładasz między ceramiczne płyty prostownicy grubsze pasemka, nie wszystkie włosy będą wyprostowane. Lepiej dłużej popracować z włosami, niż potem martwić się o wygląd swojej fryzury.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *