Jak malować rzęsy maskarą Masterpiece od Max Factor?

Która z dziewczyn nie lubi długich, gęstych i podkręconych rzęs? Właśnie… Taki efekt możemy osiągnąć dzięki maskarze Masterpiece marki Max Factor. Według producentów kosmetyk daje bardziej wyrazisty efekt w porównaniu do rzęs niepokrytych żadnym tuszem. Właściwie to żadne odkrycie. Nawet czarne rzęsy z natury będą bardziej widoczne i optycznie większe. Uważać trzeba z liczbą warstw, które nakładamy na rzęsy – zbyt gruba warstwa poskleja rzęsy i pozostawi na nich grudki, a nakładanie jednej warstwy za drugą sprawi, że tusz spłynie pod oczy lub odbije się na powiekach (aby tusz jak najdłużej utrzymał się na rzęsach należy między aplikacjami kolejnych warstw odczekać chwilę aż te wyschną).

Tusz do rzęs Masterpiece marki Max Factor został zamknięty w złotej i bardzo eleganckiej buteleczce. Dostępny jest w dwóch kolorach: Rich Black i Black/Brown. Szczoteczka jest gęsto pokryta włóknami; zwęża się ku końcowi. Taki kształt sprawia, że dokładnie możemy pomalować nawet najmniejsze rzęsy, wyrastające w wewnętrznych i zewnętrznych kącikach oczu. Maskara jest dość wydajna; pojemność jednego opakowania wynosi 7, 2 ml.

Czy wiesz, jak używać tuszu do rzęs?

Najpopularniejszą techniką malowania rzęs jest tak zwany zygzak. Taka metoda zagęszcza i wydłuża nasze rzęsy. Trzymając szczoteczkę pod kątem i nakładając tusz w wewnętrznych kącikach oczu, nadajemy naszym rzęsom charakterystyczny wygląd – mówimy wtedy o efekcie kociego oka. Końcówki lub dolne rzęsy zwykle maluje się, układając szczoteczkę w pozycji pionowej. Taki trik optycznie otwiera i zaokrągla oczy.

Czy znasz inne sposoby, aby pogrubić swoje rzęsy? Weź grzebyk do rozczesywania rzęs i pomaluj go eyelinerem. Następnie rozczesz nim rzęsy, a pomalowane włoski podkręć na zalotce. Nigdy nie podkręcaj pokrytych tuszem rzęs zalotką. Dlaczego? Zetrzesz tusz z rzęs i ubrudzisz zalotkę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *