Jak ładnie opalić twarz? Opalanie na słońcu vs. samoopalacz i makijaż

Stajemy dziś przed dużym dylematem. Wiemy, że opalanie nie jest zdrowe, a jednak chciałybyśmy mieć złocistą, muśniętą słońcem cerę. Jak opalić twarz, żeby zapewnić jej piękny wygląd, ale nie zniszczyć jej od słońca? Oto kilka sekretów „zdrowego” opalania twarzy.

Naturalnie wyglądająca opalenizna marzy się niejednej kobiecie. Jeśli też jesteś w gronie pań, które chciałyby mieć wykonturowaną słońcem twarz, mieniącą się złocistymi refleksami, ale boisz się o zdrowie skóry, to poradnik skrojony na miarę Twoich potrzeb! Sprawdź, jak opalić twarz ładnie i bez stresu.

Opalenizna na twarzy? Naturalnie!

Są kobiety, które wolą mieć jasną cerę jak u Królewny Śnieżki. Są też takie, dla których lekki brąz to za mało. Jednak w większości przypadków kobiety skłaniają się ku stwierdzeniu, że delikatna opalenizna podkreśla naturalne piękno twarzy:

  • uwidaczniają się kości policzkowe,
  • cera jest złociście promienna,
  • słońce naturalnie konturuje,
  • twarz wyszczupla się i modeluje.

Najlepiej jeszcze, żeby mieć tę naturalną opaleniznę twarzy przez cały rok. Tym więcej łapiemy słońca latem, bo myślimy, że zostanie z nami na dłużej.

Czy opalanie twarzy jest bezpieczne?

Warto jednak pamiętać, że opalanie twarzy może przyspieszać starzenie się cery. Fotostarzenie się skóry to jeden z najczęstszych, niekorzystnych efektów braku ochrony skóry przed słońcem i niekontrolowanych kąpieli słonecznych. Pod wpływem promieni UV uszkadza się DNA komórek, zmniejsza się ilość kolagenu i elastyny, obniża się poziom nawilżenia, a przez to:

  • cera staje się przesuszona,
  • zmarszczki pojawiają się szybciej,
  • skóra traci elastyczność,
  • pojawiają się przebarwienia.

Żeby tego uniknąć, wystarczy podejść do opalania twarzy rozsądnie. Nie wystawiać twarzy bezpośrednio na promienie UV, ale sprytnie wykorzystać zalety słońca i wspomóc się dodatkowymi sposobami. Jak opalać twarz z głową?

Jak opalić twarz i nie zniszczyć cery?

Naturalna opalenizna twarzy jest piękna, ale może być też niebezpieczna. Trzeba się postarać, żeby za pomocą opalenizny wydobyć naturalne piękno twarzy, nie niszcząc jej i nie postarzając przy okazji. Oto najprostsze metody opalania twarzy, które warto zastosować.

● BEZPIECZNE OPALANIE TWARZY SŁOŃCEM

Najprościej opalić twarz słońcem – to daje najbardziej naturalny efekt. Jeśli jednak nie ochronimy skóry, wraz z opalenizną przyjdą zmarszczki i zmatowienie cery. Jeśli opalamy twarz na słońcu, zawsze nakładajmy krem z filtrem UV. To podstawa! Wiele osób (niesłusznie) obawia się, że nałożenie filtra przeciwsłonecznego sprawi, że skóra w ogóle się nie opali. To nieprawda, choć opalenizna będzie delikatniejsza i poczekamy na nią nieco dłużej. Z korzyścią dla skóry, bo nie przysmażymy jej słońcem, nie będzie czerwona, spieczona i podrażniona. Czasami lepiej poczekać nieco dłużej, ale zyskać zdrową i nieprzesadzoną opaleniznę twarzy.

● SAMOOPALACZ DO TWARZY

Jeśli zależy nam na szybkim efekcie, możemy sięgnąć po samoopalacz do twarzy. To kosmetyk o podobnej zasadzie działania, co w przypadku innych samoopalaczy, ale jego formuła jest nieco delikatniejsza. To ważne, bo jeśli przesadzimy ze sztuczną opalenizną na twarzy, po prostu będziemy wyglądać źle. Dobrze sprawdzają się więc wszystkie lekkie mgiełki i pianki samoopalające, które nadają efekt muśniętej słońcem skóry i nie obciążają cery swoją tłustą formułą. Trzeba jednak uważać z aplikacją produktów opalających na twarz, żeby nie zrobiły smug.

● OPALANIE TWARZY MAKIJAŻEM

Metodą na uzyskanie nieco oszukanej, ale równie pięknie podkreślającej rysy twarzy opalenizny jest makijaż. Wystarczy zastosowanie o ton ciemniejszego podkładu i zestawu do konturowania, aby nadać cerze słoneczny wygląd. Robiąc naturalne konturowanie i stosując rozświetlacz można sprawić, że skóra będzie wyglądała, jak byśmy dopiero co wróciły z urlopu na plaży. Oczywiście to rozwiązanie ma swoje wady – opalanie twarzy makijażem daje jednorazowy efekt, który utrzymuje się tylko do wieczora, gdy myjemy twarz. Trzeba mieć też nieco umiejętności, aby efekt opalenizny stworzony makijażem był naturalny.

● INNE METODY NA OPALONĄ TWARZ

Na koniec warto powiedzieć też, że dobrym sposobem na podkreślenie naturalnej opalenizny twarzy, jest… dieta i suplementacja! Szczególnie przydatny może okazać się beta-karoten – składnik, dzięki któremu opalamy się szybciej, a skóra zyskuje naturalnie brązowe, piękne wykończenie. Można dostarczać go w formie tabletek lub szukać w produktach takich jak marchew, jarmuż, pietruszka, morele, brzoskwinie, dynia, szpinak itp.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *