Jak dobrać fryzurę? Fryzura a kształt twarzy

Zastanawiasz się, jaka fryzura będzie dla Ciebie odpowiednia? Jeżeli nie wiesz, jak dobrać fryzurę, przyjrzyj się swojej twarzy – jej kształt pozwoli Ci dobrać fryzurę.

Fryzura a kształt twarzy: twarz owalna

Twarz owalna jest węższa na linii żuchwy niż na skroniach. Ponadto cechuje ją wysokie czoło, lekko wydłużony podbródek i nieco zaokrąglona krawędź włosów.
Masz szczęście: twarz owalna wgląda dobrze niemal w każdej fryzurze.

Fryzura a kształt twarzy: twarz trójkątna

Twarz trójkątna charakteryzuje się szerokim czołem, wydatnymi kościami policzkowymi, małą brodą i wyraźnie węższą dolną częścią twarzy.
Jeżeli Twoja twarz jest trójkątna, powinnaś nosić krótkie kręcone włosy lub klasycznego boba. Do twarzy będzie Ci także w długich lub półdługich włosach z przedziałkiem z boku. Alternatywnie możesz wysoko upiąć włosy i wypuścić kilka pasemek, które będą luźno opadać na twarz. Lubisz grzywkę? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś ją miała. Najbardziej twarzowa będzie krótka; jeżeli wolisz dłuższą, obowiązkowo zaczesz ją na bok.

Fryzura a kształt twarzy: twarz kwadratowa

Twarz kwadratowa wyróżnia się szerokim czołem i żuchwą oraz wystającymi kościami policzkowymi.
Kwadratowa twarz lubi włosy długie lub półdługie, proste, wycieniowane, lekko podwinięte na końcach i falowane. W Twoim przypadku fryzjer może zastosować cięcia warstwowe, które zakamuflują wydatne kości policzkowe. Dobrym rozwiązaniem będzie przedziałek z boku.

Fryzura a kształt twarzy: twarz prostokątna

Twarz prostokątna jest długa i szczupła. Ponadto charakteryzuje się wydłużoną brodą i dość wysokim czołem.
Twarz prostokątna idzie w parze z półdługimi fryzurami, lokami i falami oraz krótkimi fryzurami z grzywką, które miękko okalają twarz. Możesz zdecydować się na warstwowe cięcia, żeby złagodzić ostre rysy twarzy. Wskazane są puszyste fryzury puszyste, które skupiają objętość po bokach twarzy.

Fryzura a kształt twarzy: twarz okrągła

Twarz okrągła to pełne policzki, niezbyt wysokie czoło i mała zaokrąglona broda.
Twarz okrągła wymaga wyszczuplenia. Umożliwią to pazurki, długie lub półdługie proste włosy podwinięte na końcach, delikatne fale, cięcia powyżej linii żuchwy i upięcie włosów do góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *