Farbowanie włosów w stylu flamboyage. Sposób na nudną fryzurę

Było już ombre i sombre, miałyśmy balejaż i refleksy. Pora więc na coś zupełnie nowego! Flamboyage to bardzo popularna metoda farbowania włosów, dająca naturalne efekty. Sprawdź, jak wygląda ten sposób koloryzacji pasemek.

Na czym polega flamboyage?

Flamboyage to sposób farbowania włosów opracowany przez włoskiego fryzjera Angelo Seminarę. Polega na takim nakładaniu produktu koloryzującego, aby uzyskać naturalny efekt pasemek muśniętych promieniami słońca. W przeciwieństwie do innych technik farbowania kontrast pomiędzy odcieniami nie jest tak bardzo widoczny.

Podczas flamboyage używa się samoprzylepnej folii, w którą zawija się pofarbowane pasmo włosów. Po około 30 minutach folia zdejmowana jest przy użyciu ciepłej wody. Ważne jest, żeby pasemek nie koloryzować od samego czubka głowy – osiągnie się wtedy bardziej naturalny rezultat. Flamboyage można wykonywać na długich i krótkich fryzurach oraz jasnych i ciemnych włosach.

Czy flamboyage można zrobić w domu?

A czemu nie? W tym celu przygotuj: farby, pędzel i samoprzylepne folie, które kupisz np. w Internecie. Koloryzację rozpocznij od wydzielenia pasm, które chcesz pofarbować. Następnie część jednej folii przyklej od spodu pasemka, nałóż farbę i zawiń w drugą część tej samej folii. Tą czynność powtórz na całych włosach. Po upływie około 30 minut zmyj folię z pasemek przy użyciu ciepłej wody.

Jakie efekty daje flamboyage?

Flamboyage daje bardzo naturalne efekty. Odcień ufarbowanych pasm jest zbliżony do naturalnego koloru włosów. Taki sposób koloryzowania zapewnia fryzurze lekkość, wielowymiarowość i objętość. Z tego powodu flamboyage poleca się osobom z cienkimi włosami pozbawionymi objętości. Efekt utrzymuje się nawet do dwóch miesięcy; w międzyczasie nie ma potrzeby farbować odrostów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *