Depilacja brwi woskiem. Jak wygląda zabieg?

Pięknie podkreślone brwi to dziś obowiązkowy element każdego makijażu. Żeby jednak móc je umalować, trzeba je odpowiednio wyregulować. Czy depilacja brwi woskiem to dobry pomysł na nadanie im odpowiedniego kształtu?

Wśród wielu zabiegów, których celem jest wyregulowanie brwi, to właśnie usuwanie ich woskiem budzi największe kontrowersje. Jedni są zwolennikami tej metody i wybierają ją ze względu na skuteczność, a inni ostrzegają przed zagrożeniami, jakie niesie depilacja brwi woskiem. Sprawdź, czy naprawdę jest się czego bać.

Depilacja brwi woskiem

To jedna z popularnych metod regulowania brwi. Depilowanie woskiem polega na usuwaniu drobnych włosków i meszku spod oraz znad łuku brwiowego za pomocą specjalnego wosku. Do tego zabiegu wykorzystuje się dwa rodzaje wosku: zimny lub ciepły, o czym więcej poniżej.

Jak depiluje się brwi woskiem?

Metody depilowania brwi woskiem są dwie i różnią się od siebie nieznacznie w zależności od tego, jaki wosk wybierzemy: zimny w wygodnych plastrach, czy ciepły o płynnej konsystencji. Jeśli jesteś ciekawa, jak depilować brwi woskiem zimnym, a jak robić to na ciepło, sprawdź poniższe krótkie instrukcje.

  1. Depilacja brwi woskiem na zimno
    To zdecydowanie prostsza metoda. Wystarczy, że kupimy w drogerii gotowy wosk w plastrach i potniemy je na krótkie, cienki kawałki (dopasowane do wielkości łuku brwiowego). Następnie każdy taki kawałek plastra z woskiem trzeba rozgrzać w palcach i przyłożyć do fragmentów skóry na łuku brwiowym, z których chcemy usunąć włoski. Przycisnąć, a następnie oderwać szybkim ruchem.
  2. Depilacja brwi woskiem na ciepło
    Nieco trudniejsze jest depilowanie brwi ciepłym woskiem. Wymaga więcej wysiłku przede wszystkim przy przygotowaniu wosku – należy go podgrzać do temperatury, w której się upłynni, ale tak, aby nie był zbyt gorący i nie parzył. Tak przygotowany wosk rozprowadza się na skórze, z której chcemy usunąć włoski, za pomocą końcówki łyżeczki lub płaskiego patyczka. Do rozprowadzonego wosku przykleja się następnie plaster, dociska i odrywa jednym, energicznym ruchem pod włos.

Depilacja brwi woskiem zimnym vs. ciepłym

Co jest lepsze? Depilowanie brwi woskiem na zimno czy na ciepło? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, bo wszystko zależy od naszych potrzeb.

Jeśli chodzi o depilację brwi woskiem zimnym, jest to metoda zdecydowanie wygodniejsza. Wosk w plastrach jest tańszy i łatwiejszy do użycia, dlatego każdy powinien sobie poradzić z przeprowadzeniem takiego zabiegu.

W przypadku depilacji brwi woskiem ciepłym potrzebne jest więcej wprawy, żeby wosk rozłożyć równomiernie i nie poparzyć sobie skóry. Zajmuje więcej czasu, ale z drugiej strony depilacja woskiem na ciepło jest skuteczniejsza, bo pod wpływem temperatury łatwiej wyrwać każdy włosek razem z cebulką, więc efekt jest trwalszy.

Po depilacji brwi. Co na podrażnienia?

Wyrywanie zbędnych włosków z łuku brwiowego może powodować podrażnienia niezależnie od tego, czy zrobimy to woskiem, czy np. pęsetą. To dlatego, że skóra w tym obszarze naszej twarzy jest bardzo delikatna i mocno unerwiona.

Możemy zmniejszyć podrażnienia, jeśli posmarujemy skórę po depilacji np. łagodzącą oliwką dla dzieci. W zasadzie może to być każdy inny naturalny olejek albo tłusty krem np. z lanoliną – ważne, żeby były bez konserwantów i sztucznych barwników.

Przeciwwskazania do depilacji brwi woskiem

Kto nie powinien decydować się na depilację brwi woskiem? Przede wszystkim osoby uczulone na wosk oraz te, które mają skórę problematyczną (z łuszczycą, AZS).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *