Czy warto mieszać? Czyli szampon szamponowi nie równy

Zapewne wiele dziewczyn w swojej łazience ma kilka szamponów, z których korzysta naprzemiennie. A co by się stało, gdyby te kosmetyki zmieszać i w takiej postaci zaaplikować na głowę? Sprawdź, czy mieszanie szamponów w ogóle wchodzi w grę w odniesieniu do pielęgnacji włosów.

Kiedy warto mieszać?

To dość proste. Jeżeli masz szampon mocno oczyszczający, to warto zmieszać go z szamponem, który zawiera oleje, silikony i inne substancje, które mają działania wygładzające i nabłyszczające. Dlaczego? Włosy po oczyszczeniu szamponem z SLS będą suche i matowe. Z tego powodu dobrze jest dostarczyć im takich składników, jakich w danym momencie potrzebują.

Twój szampon bardzo obciąża włosy? Jeżeli tak, to wystarczy wymieszać go z szamponem oczyszczającym lub z zawartością ziołowych dodatków. Dzięki temu trikowi twoje włosy już nigdy więcej nie będą oklapnięte oraz staną się idealnie gładkie i proste.

Jeżeli twój szampon słabo się pieni i jest mało wydajny, to po prostu połącz go z takim produktem, który ma zupełnie odwrotne właściwości. Natomiast jeśli szampon, którego używasz, jest zbyt delikatny i prawie w ogóle nie oczyszcza skóry głowy, to wymieszaj go z produktem wydajnym, mocno pieniącym się i dobrze oczyszczającym włosy.

Ustal proporcje

Tu sprawa jest bardzo prosta – proporcje ustalasz dowolnie. Muszą jednak zależeć od tego, jaki efekt chcesz otrzymać. Jeżeli chcesz uzyskać wyśrodkowane rezultaty, szampony połącz w proporcjach 1:1. Jeśli natomiast chcesz wzmocnić jakieś konkretne działanie kosztem innego, ustal proporcje na 2:1 lub 3:1.

Jak mieszać?

Mieszaj tak, jak ci wygodnie. Najprostszymi metodami są:

  • na głowie – szampon rozcieńcz, nałóż na głowę i wmasuj. Podobnie zrób z drugim szamponem. Te metodę mieszania szamponów stosuje się wtedy, gdy pierwszy szampon nie chce się pienić lub trudno jest go rozprowadzić;
  • w kubku – do kubka wlewa się odmierzone proporcje szamponów i spienia się oba produkty z wodą. Taką mieszanką myje się skórę głowy;
  • w dłoniach – na dłoń wylej wymierzone ilości dwóch szamponów, dodaj odrobinę wody i wymieszaj. Mieszankę nałóż na skórę głowy i spień.

ZAPAMIĘTAJ:

Szampony miesza się tuż przed zastosowaniem. Używa się tylko tyle produktu, ile naprawdę jest nam potrzebne. Wymieszanie dwóch butelek od razu mogłoby zmienić właściwości kosmetyków. Jeżeli chcesz osłabić działanie szamponu oczyszczającego, dodaj do niego kroplę oleju, rozcieńcz go wodą lub ziołowym wywarem. Jeśli chcesz zrobić coś przeciwstawnego, to szampon wymieszaj z odrobiną sody oczyszczonej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *