5 POWAŻNYCH grzechów głównych w pielęgnacji skóry

Pielęgnacja skóry to wyzwanie – należy robić to umiejętnie i z wyczuciem, ponieważ w przeciwnym razie możemy jej jedynie zaszkodzić. Sprawdź, jakie najczęstsze grzechy popełniają niemal wszyscy, nawet gwiazdy i celebryci. Oto najpowszechniejsze błędy i grzeszki w pielęgnacji skóry.

1. Nie myjesz skóry po płynie micelarnym

To bardzo powszechny błąd. Wiele z nas do oczyszczania i tonizowania skóry, oraz do demakijażu używa jednego, jedynego produktu, czyli płynu micelarnego, ponieważ wydaje się kosmetykiem idealnym – odświeża skórę nie pozostawiając tłustej warstwy, a przy tym skutecznie ją oczyszcza.Wychodzimy z założenia, że nie trzeba go dodatkowo zmywać. Ale warto pamiętać, że większość płynów micelarnych zawiera detergenty, czyli środki powierzchniowo czynne, które pozostając na powierzchni skóry uszkadzają barierę hydrolipidową i w ten sposób sprzyjają szybszemu powstawaniu zmarszczek. Dlatego bezwzględnie po zastosowaniu płynu micelarnego powinnaś zmywać go wodą. jeszcze lepiej z niego zrezygnować i sięgnąć po emulsję do mycia lub pianę bez SLS, SLES. Wybieraj produkty o dobrym składzie i z detergentami bezpiecznymi dla skóry: Decyl Glucoside, Coco Glucoside, Lauryl Glucoside, Disodium Cocoyl Glutamate.

2. Nie stosujesz kremu z filtrem

promieniowanie słoneczna bardzo szybko i nieubłaganie niszczy skórę. UVB dociera do skóry i powoduje nieodwracalny rozpad kolagenu, działając nawet przez szybę, odzież czy warstwę chmur. To właśnie dlatego tak modne stały się wszelkie kremy z filtrem. Nie są one chwilowym kaprysem, czymś, co ma swoje 5 minut i przeminie: krem z filtrem to podstawa nie tylko pielęgnacji, ale i BEZPIECZNEJ pielęgnacji skóry. Świadoma dbałość o ładne ciało, ochrona przed nowotworami skóry i plamami pigmentacyjnymi oraz przebarwieniami jest kluczem w pielęgnacji.

3. Wyciskasz krostki i niedoskonałości

Krosty na twarzy i ciele zdarzają się coraz częściej wśród dorosłych. Dojrzała skóra walczy już zatem nie tylko ze zmarszczkami. Walka z krostkami przypomina walkę ze smokiem – na miejscu ściętej głowy powstają dwie, zaś na miejscu jednej wyciśniętej krostki wyrastają dwa okazałe pryszcze.

Najcenniejszą radą w walce z trądzikiem jest właśnie ta, by absolutnie i pod żadnym pozorem nie wyciskać krostek. Zaognisz jedynie stan zapalny i sprawisz, że bakterie rozsieją się wokół wyciśniętego miejsca, a to sprawi, że wkrótce w pobliżu takiego pryszcza pojawi się kilka nowych. Najlepiej, jeśli tylko delikatnie osuszysz krostkę specjalnym korektorem lub maścią, a gdy wyschnie – dopiero delikatnie ją usuniesz, by zaschnięty pryszcz nie zaczopował skóry.

4. Pomijasz aplikację kremu nawilżającego

Nawilżanie to podstawa pielęgnacji i główny element – niezależnie od wieku, kondycji i rodzaju skóry. Nie jest zatem ważne to, czy Twoja skóra jest tłusta, trądzikowa, czy może sucha lub też dojrzała. Każdy jej rodzaj wymaga nawilżenia, ponieważ dobrze nawilżona skóra to właśnie zdrowa, młoda i elastyczna skóra.

To właśnie brak nawilżenia sprawia, że  Twojej skórze przytrafia się to, co się przytrafia. Za ponad połowę mankamentów cery odpowiada właśnie brak odpowiedniego nawilżenia. Jak prawidłowo nawilżać skórę? „Zaprzyjaźnij” ją z kwasem hialuronowym. To on w znacznej mierze odpowiada za dobrą kondycję skóry. Stwarzaj też skórze okluzję – tak, by cząsteczki wody nie uciekły z naskórka, a na co dzień wypijaj sporą ilość wody. Cera lubi być nawadniana od środka.

5. Nie tonizujesz skóry

Tonik odszedł do lamusa ponieważ pojawił się płyn micelarny. Tymczasem to właśnie tonik jest podstawą pielęgnacji skóry i jednym z najważniejszych produktów, jakie powinny znaleźć się na Twojej półce w łazience. Jest nieoceniony: koi i uspokaja skórę, wyrównuje jej pH czyli po prostu tonizuje, a także zmiękcza, wyzbywa resztek toksyn i zanieczyszczeń, które mógł pominąć żel czy pianka myjąca, a także wzmacnia absorpcję skóry czyli sprawia, że składniki kosmetyków łatwiej, mocniej i szybciej się wchłaniają w jej warstwy. Wybierz tonik o dobrym, naturalnym składzie i zgodny z jej rodzajem oraz wiekiem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *